Dobre powietrze jest naszym żywiołem.

Czy to w dziedzinie wyciągu powietrza z mieszkań, odzyskiwania ciepła, czy też w zakresie systemów wentylacyjnych dla stanowisk pracy i przemysłu: Firma MAICO Ventilatoren z ofertą ponad 1600 produktów należy do wiodących europejskich producentów, gdy chodzi o dobre powietrze.

*Historyczne logo przedsiębiorstwa

Markowy producent i przedsiębiorstwo rodzinne.

Ponad 200 pracowników firmy MAICO produkuje w Schwenningen wysokiej jakości rozwiązania z dziedziny wentylacji. Jako markowy producent szczególną wagę przywiązujemy do tematyki jakości i serwisu: Zapewniamy pełną opiekę nad klientem, od doradztwa i pomocy w planowaniu przed zakupem aż po obszerną ofertę części zamiennych.

Liczby, dane, fakty

Od roku 1928 MAICO jest synonimem wysokiej jakości produktów do najróżniejszych zastosowań związanych z wentylacją. Odkryj, jakie korzyści oferujemy – niech przemówią liczby, dane i fakty …

Wyśmienite wzornictwo produktów

To, że wentylatory MAICO mogą być również piękne, potwierdzają nagrody, jakie nasze produkty otrzymały za dobre wzornictwo, między innymi reddot design award oraz iF Product Design Award.

Cieszy nas to tym bardziej, że nasze wymagania wykraczają poza samą funkcję i wielokrotnie zyskuje to uznanie również wśród naszych klientów.

Wstecz
 • Home
 • Przedsiębiorstwo

O NAS

O nas

Twój specjalista w zakresie nowoczesnych rozwiązań wentylacji

 

Nowatorska technika, wysoka jakość i wyśmienite wzornictwo to filary filozofii produktu i marki przedsiębiorstwa rodzinnego zorientowanego na tradycję. Główne obszary działalności firmy MAICO to opracowanie, produkcja i sprzedaż wentylatorów i komponentów dla techniki wentylacji oraz mieszkaniowych systemów wentylacyjnych. Od roku 1928 firma Maico Elektroapparate-Fabrik GmbH oferuje nowoczesną, efektywną technikę dla handlu, rzemieślników, architektów, projektantów, spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw i osób prywatnych. Z ofertą ponad 1600 produktów, z ponad 200 pracownikami i siedzibami w licznych krajach niemieckie przedsiębiorstwo z tradycjami należy do wiodących producentów europejskich, gdy chodzi o dobre powietrze.

Serwis, różnorodność, efektywność

 

Bogata oferta produktów obejmuje między innymi wyjątkowo efektywne wentylatory dla małych pomieszczeń, jednostkowe i centralne systemy wyciągowe zgodne z normą DIN 18017-3, sterowane mobilnie systemy wentylacji mieszkań z odzyskiem ciepła oraz systemy dla stanowisk roboczych i przemysłu. Dla naszych klientów opracowujemy również zastosowania specjalne, jak rozwiązania wentylacji dla obszarów zagrożonych wybuchem. Jako markowy producent szczególną wagę przywiązujemy przede wszystkim do serwisu: Nasi eksperci w dziedzinie wentylacji opiekują się naszymi klientami od doradztwa i pomocy w projektowaniu przed zakupem, aż po szczegółową ofertę części zamiennych, aby żadne pytania nie pozostały bez odpowiedzi.

Za to ręczymy

 

W ciągu ponad 85 lat od utworzenia przedsiębiorstwo stale nastawione było na zmieniające się wymagania rynku i jego internacjonalizację. Nasze produkty znane są ze swej wysokiej jakości i niezawodności, dzięki czemu cieszą się doskonałą opinią na całym świecie. Liczne nagrody za wzornictwo przekonują, że można połączyć formę i funkcję. Również wśród naszych klientów nazwa MAICO ma istotne znaczenie jako rzetelny i niezawodny partner. Wszystko to przyczynia się do tego, że marka MAICO jest dzisiaj synonimem doświadczenia i jakości w różnorodnych zastosowaniach związanych z wentylacją. Nasi pracownicy każdego dnia z zaangażowaniem pracują nad tym, aby zapewnić ludziom powietrze dla dobrego samopoczucia.

Cieszymy się, że możemy Państwa zachwycić.

LICZBY, DANE, FAKTY

Liczby, dane, fakty

 

> 10.000.000

 

Ogólna liczba sprzedanych już wentylatorów MAICO.

> 32 lata

 

… lub inaczej mówiąc już ponad 280.800 godzin bez przerwy pracuje wentylator MAICO w Instytucie Badawczym Metali Szlachetnych i Chemii Metali FEM.

5

 

Liczba kontynentów, na których obecna jest firma MAICO.

31

 

Liczba krajów, w których MAICO ma swoje przedstawicielstwa.

81%

 

Procentowa liczba uczniów zawodu i studentów, którzy średnio przejmowani są przez MAICO.

95 %

 

Urządzenia kontrolowanej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (KWL) firmy MAICO osiągające do 95% odzysku ciepła należą do najefektywniejszych.

MARKI

Marki grupy przedsiębiorstw MAICO • Wentylatory do wyciągu powietrza z mieszkań
 • Instalacje wentylacyjne z odzyskiem ciepła
 • Systemy wentylacyjne dla stanowisk pracy i przemysłu
 • Bogata oferta obejmująca 1600 produktów
 • Jeden z wiodących markowych producentów wysokiej jakości rozwiązań w zakresie wentylacji
 • Kompleksowo dobra opieka nad klientem – od pierwszego doradztwa i pomocy w planowaniu, aż po bogatą ofertę części zamiennych

 • Projekty sterowanej wentylacji mieszkań w budynkach zoptymalizowanych energetycznie
 • Energetyczna modernizacja budynku
 • Oferta produktów dla nowego budownictwa i modernizacji, m.in.:
  • Wysokowydajne systemy odzysku ciepła
  • Systemowe rozwiązania instalacji technicznych budynku w zakresie ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody
  • Proste rozwiązania wywiewu powietrza
  • Dźwiękochłonne przepusty powietrza zewnętrznego do okien i ścian

Więcej: www.aerex.de

WZORNICTWO PRODUKTÓW

Wyśmienite wzornictwo produktów

Nagrody uzyskane przez nasze wyroby za dobre wzornictwo potwierdzają, że wentylatory MAICO są zarówno dobre, jak i piękne. Cieszy nas to tym bardziej, że nasze wymagania wykraczają poza samą funkcję, co wielokrotnie spotyka się z uznaniem również wśród naszych klientów.

Nagrody

 

Wśród wielu wyróżnień, jakie firma MAICO otrzymała od 1928 roku za swoje rozwiązania w dziedzinie wentylacji należą między innymi:

Wyróżnione produkty

 

Stały dalszy rozwój perspektywicznych produktów – poznaj kilku naszych „Laureatów”:

CERTYFIKATY

Certyfikaty

MAICO – Jakość made in Germany

Z naszymi rozwiązaniami nie ryzykujesz: Dzięki naszym standardom jakościowym możemy zaoferować produkty na niezmiennie wysokim poziomie. Jako bogata w tradycje wysokiej jakości marka z misją firma MAICO Ventilatoren oferuje tę gwarancję od wielu lat: Wyrazem tego zorientowania na jakość jest certyfikat DIN EN ISO 9001, jaki posiadamy od roku 1986. Oczywiście nasze produkty wysokiej jakości posiadają również znaki jakości, a nasze procesy również są certyfikowane, co zapewnia Państwu dodatkowe bezpieczeństwo.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące wysokiej jakości marki MAICO, jesteśmy do Państwa dyspozycji: Kontakt.

 

Niemieckie znaki jakości

 

Zagraniczne znaki jakości

 

Certyfikat WE

 

Certyfikowane procesy

CZŁONKOSTWA

Wyszukiwanie

Możliwe jest wyszukiwanie produktów, dokumentów, stron z zawartością itd.

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci optymalne usługi. Pozostając na tej stronie zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.

Stopka redakcyjna Ochrona danych